Дома Тагови карцином

Таг: карцином

Марина Дојчиновска за НМД: како се користи чудотворната моќ на Хунза...

Марина Дојчиновска остава траен белег во македонското новинарство со својата авторска емисија Македониум. Негувањето на традиционалните вредности и потсетувањето на исконското ни се толку потребни...

Овој свештеник открил природен лек за канцер со кој им помогнал...

Постојано се прават бројни обиди за да се пронајде лек за ракот. Иако некои од третманите од современата медицина можат да помогнат во лекувањето, особено...

Д-р Будвиг: ОВА е клучната комбинација за лекување на рак

Д-р Будвиг, позната биохемичарка од Германија, открила дека комбинацијата од ладно цедено ленено масло и свежо сирење- успешно лекува рак и други болести предизвикани...

Некои не го поднесуваат, ама во Кина докажаа дека лукот може...

Студијата објавена во списанието “Cancer Prevention Research “ го потврди позитивното влијание од консумацијата на лук како превенција и намалување на ризикот од карцином...

Д-р од Германија: сум излечила илјадници заболени од рак! Досега не...

Меѓу пациентите е и српскиот водител Дејан Пантелиќ, кого го спасила оваа докторка од рак на крајници. Еден од најголемите експерти за трансплантација на матични...

Драгица Стевковска Дракче за НМД: Боледував од РАК и го победив...

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните со нејзината авторска емисија “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за проблемите...

Половина од пушачите умираат од рак кој не мора да биде...

Дејството од цигарите е многу штетно, па затоа е потребна поголема едукација која треба да започне уште во градинките. Со намалување на бројот на пушачите,...

Против карцином: секое утро пијте го овој напиток

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Ова ми беа првите симптоми за рак на матката, верувајте –...

На девојка (24) и бил откриен рак на грлото од матката, а таа својата приказна одлучила да ја сподели со другите за да ги...

Оваа билка е стопати поефикасна од хемотерапија, ги уништува клетките на...

Чајот од глуварче делува врз клетките зафатени со карцином на тој начин што тие се распаѓаат во рок од 48 часа, а истовремено ниедна...