Дома Тагови канцер

Таг: канцер

ЈАС СУМ ДАНИЕЛА: Го победив ракот на дебелото црево и црниот...

Навремено препознавање на симптомите и редовните прегледи можат живот да спасат. Пред неколку години Даниела Лукиќ се соочила со најтешка дијагноза, но со медицинскиот...

Рак на бели дробови излекувал со лек за кој случајно дознал...

-Одбил операција, а после зрачењето без терапија полни пет години користи лек за кој случајно дознал од медиуми и вели дека се чувствува добро...

Терапија против канцер со мед и сода бикарбона – само за...

-Во текот на терапијата потребно е да избегнувате месо, шеќер и бело брашно. Идејата за мешање на сода бикарбона со мед или јаворов сируп, може...

Смеса со антиканцерогено дејство: го подобрува имунитетот и мозочната функција

Ова е рецептот за приготвување на смеса со која само за две седмици консумирање ја подобрува концентрацијата за 75% Меѓутоа, освен што го подобрува памтењето...

Според научниците, путерот од кикирики и лешници придонесува за здрави гради...

Новото истражување откри дека жените кои редовно јадат путер од кикирики или лешници, како и други извори на растителни блековини и масти, ги намалуваат...

Ракот на кожа не е “нешто што му се случува на...

“Од ова навистина може да се умре!” Ако не ги сфатите сериозно предупредувањата на дерматолозите и редовно да ја следите секоја бенка, секоја промена...

Научниците веруваат дека конечно го пронајдоа лекот за рак на бели...

Ракот на бели дробови е еден од најчестите во светот, а во САД минатата година усмрти речиси четвртина заболени од оваа болест. Лекувањето може...

Топол, тазе леб не треба да се јаде – може да...

Нема ништо поубаво од топол леб кој само што излегол од рерна! Скоро никој не може да му одолее, но истиот тој може да придонесе...

Обрнете внимание на некои симптоми, бидејќи карциномот на дебело црево е...

Карциномот на дебелото црево е подмолна болест. Обично симптомите се јавуваат дури во одмината фаза на болеста и не се секогаш специфични. Најкарактеристичните симптоми...

Сите имаме во себе клетки на ракот – еве што треба...

За да се спречи, но и да се излечи ракот, треба најмногу да се обрати внимание на навиките. Здравата исхрана е многу важна. На...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"