Ова е рецептот за приготвување на смеса со која само за две седмици консумирање ја подобрува концентрацијата за 75%

Меѓутоа, освен што го подобрува памтењето и концентрацијата, луѓето што ја консумирале забележале и големо подобрување на имунитетот.

Смесата изобилува со витамини, а некои состојки кои влегуваат во составот имаат антиканцерогено дејство и имаат способност да ги убиваат клетките на ракот.

Потребни состојки:

4 лимони

125 г рен

4 лажици мед

2 лажици цимет цејлонски

3 – 5 см парче ѓумбир

Постапка:

Постапката за приготвување е многу едноставна: сите состојки ставете ги во блендер (претходно исечени на помали парчиња) и промешајте.

Кога ќе добиете фина смеса, складирајте во стаклена тегла и чувајте во фрижидер.

Консумирајте 2 пати дневно, најдобро наутро и пред оброк. После некое време ќе забележите подобрување. Обично се консумира месец дена, па се прави пауза. Доста помага.