Дома Тагови кантарионово масло

Таг: кантарионово масло

Маслото од кантарион е најдобриот лек: Еве што лекува и како...

Маслото од кантарион (Hypericum perforatum) е препознаено како традиционален народен лек кој се користи локално за лекување на р ани, гребнатини, изго-реници, изго-реници од...

Еве зошто секој дома треба да си има кантарионово масло

За надворешни и внатрешни р ани најдобро лекува кантарионовото масло. После лекувањето со него на кожата не останува л узна, а епителот успешно се...

Ако претходно не сте правеле пилинг, време е да почнете ако...

Испуканите усни се непријатен проблем што треба да се реши веднаш штом се појави. Грубиот пилинг на усните може да биде многу иритирачки и...

Кантарионот ги ублажува симптомите на депресија и помага полесно да заспиеме

Кантарионот го спречува разградувањето на серотонинот, хормон одгпвпрен за добро расположение – откриваат најновите истражувања. Кантарионот или Бородична трева одамна е познат како лековита...

Спасителниот кантарион – 20 причини зошто треба да го пиете секое...

Жолтиот кантарион е повеќегодишна билка за која одамна се смета дека е лек за 99 болести. Распостранет е речиси на целата териоторија на Македонија....

Кантарионово масло – најценетиот антивирусен, антибактериски и антимикробен лек

За надворешни и внатрешни рани најдобро лекува кантарионовото масло. После лекувањето со него на кожата не останува лузна, а епителот успешно се регенерира. Жените...

Кантарионово масло: носи сонце и живот, ги лекува сите рани во...

Кантарионовото масло одамна е познато како масло кое се нанесува на сите рани. Ценето е одамна како антивирусен, антибактериски и антимикробен лек со кој...

ИВАНДЕНСКИ МЕВЛЕМ: Рецепт испратен од Бога како ангелска порака! Лекува кашлица...

Фото и рецепт: Даниела Двете билки кои се користат за овој мевлем се многу, многу лековити, а заедно кантарионот и ајдучката трева имаат уште поголем...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...