Дома Тагови кандида

Таг: кандида

Кандидата веќе нема да ви прави проблеми: Со овој лек се...

Кандида спаѓа во групата габи која е природна бактерија во нашиот организам. Наpyшената цревна флора, што може да се појави по употреба на антибиотици,...

„Кандидата доведува до сепса, проблем со срцето а може да биде...

Кандидијазата која ја зафаќа слузокожата од дигестивниот и pecпираторниот систем се лекува opално, додека системската може да биде опacна, и иако е ретка, сепак...

На овој едноставен начин може да проверите дали имате габи во...

Кандидата, во помали количества, типично е застапена во усната празнина, кожата, женските г ениталии и тенкото црево. Во нормални, помали концентрации, не би требало...

ЛЕКУВАЊЕ ОД КАНДИДА: Терапија со сода бикарбона и лимон

Габичката Candida albicans се наоѓа во сечие тело, а проблеми се јавуваат тогаш кога таа од некои причини ќе почне брзо да се шири....

ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА: Овој лек ми го кажа гинеколог, не ме чинеше...

Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача...

10 намирници кои ја неутрализираат кандидата: делуваат моментално

Кога ќе ослаби имунолошкиот систем, кандидата која инаку нормално си живее во наиот организам, започнува пребрзо да расте и да се размножува, и тогаш...

Габична инфекција: гинеколог ми кажа лек кој не чини ни пет...

Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача...

9 природни лекови и 10 билни чаеви кои делуваат како метла:...

Кандидата е габа која го напаѓа нашиот организми и во голема мера влијае на квалитетот на нашите животи. Габичната инфекција предизвикана од кандида може...

Ова е моето искуство со кандидата, цел живот мака мачам со...

“Кандидијаза имам од кога знам за себе, само не сум била свесна за тоа. Кога е во нормални количини, немам никакви проблеми, но потешкотиите...

Лична приказна – Како на нашиот тригодишен Лука му ја излекувавме...

Мал, весел бандит од речиси 3,5 години кој сè сака да јаде – напиша еден посветен татко кој заедно со сопругата успеал да ја...