Дома Тагови јадење на лажица

Таг: јадење на лажица

ОВА Е ТАЈНАТА ЗА КРЕМАСТА ЧОРБА БЕЗ ЗАПРШКА: Вкусен и хранлив...

Се чини дека денес домаќинствата ретко готват и се хранат со чорбеста храна. Поради недостиг на време најчесто се приготвуваат некои брзи јадења, смрзнати-одмрзнати,...

ГРАШОК СО ЈУНЕШКО МЕСО: Многу брзо и едноставно топло јадење, најдобриот...

Грашокот е многу вкусна мешунка и особено здрава. Топлите манџички приготвени со варен грашок кај нас се приготвуваат одамна, а можат да бидат посни...

Ако не сте јаделе досега – ова мора да го пробате:...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Гулаш со грав. Многу вкусно јадење кое откако еднаш ќе го пробате, ќе...

Предлог ручек за преку недела: грашок со колбаси, јадење на лажица...

Убаво и вкусно јадење, на лажица – грашок со колбаси или без, или нешто по ваш вкус. Потребни состојки: 450 г грашок (една кеса), 200 г колбаси...