Дома Тагови јаболков оцет

Таг: јаболков оцет

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ – ОЦЕТОТ ГИ ОТСТРАНУВА БРЧКИТЕ, АКНИТЕ И СТАРЕЧКИТЕ...

Оцетот, верувале или не, не само што е корисен во кујната, туку е една од најдобрите природни состојки за убавина кои ни се на...

Помешајте сода бикарбона и јаболков оцет и направете лек за овие...

Денес ќе дознаете многу интересни информации за сода бикарбоната во комбинација со јаболковата киселина. Оваа комбинација од јаболков оцет (одобено ако е домашен) и...

ИЗМЕШАЈТЕ ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ СО 2 СОСТОЈКИ – Рецепт на д-р Ненадиќ...

Секој лекар или нутриционист ќе ви каже дека не постои магичнo cтапче за cлабеење доколку и натаму ги следите старите принципи за погpешна исхрана...

Д-Р ЧУБРИЛО ГО PAЗБИ МИТОТ ЗА ЈАБОЛКОВИОТ ОЦЕТ: вака се пие...

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

ЕВЕ КАКО ДА ГО НАМАЛИТЕ ВИСОКИОТ ПРИТИСОК СО ЈАБОЛКОВ ОЦЕТ: Запамтете...

Ако имате проблеми со висок к рвен притисок, обратете внимание на овој корисен совет кој го објасни д-р Ненадиќ. До појава на висок к...

Лекува сè до каде што допира крвта, ги обновува клетките и...

Она што е најдобро во врска со овој лек, е тоа што не мора да одите во аптека за да го купите (бидејќи го...

ОЦЕТ И МЕД: Природен лек за настинки и подобрување на имунитетот

Јаболковиот оцет е многу ценет во природната медицина. Освен што се користи како зачин за салати, оваа „златна“ течност претставува многу ефикасен лек за...

ГРСТ ЛИПА ГО ИСФРЛА ВИШОКОТ СОЛ ОД ТЕЛОТО ЗА 4 ДЕНА...

Сите го користат чајот од липа за симнување на високата температура, а малкумина знаат дека оваа билка има неверојатна способност за исфрлање на вишокот...

Никогаш нема да ви се верува кој беше предизвикувачот на мојата...

Постојат неколку видови на главоболки со различни симптоми и причини, а најчеста меѓу нив е мигрената. Луѓето кои страдаат од мигрена често не можат...

Ако пиете јаболкова киселина за здравје, тогаш ова треба да го...

Пиењето јаболкова киселина пред оброк помага кај дијабетес, ја поттикнува дигестијата, го контролира апетитот и поттикнува топење на мастите и вишокот килограми. Ако сте...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"