Дома Тагови исхрана

Таг: исхрана

За активни и пасивни пушачи: метод за чистење на плуќата

Чистењето на белите дробови овозможува да го ослободите овој важен орган од катранот и токсините, да го намалите ризикот од појава на инфекции и...

Еве зошто треба секое утро да пиете по 1 лажица маслиново...

Маслиновото масло се користело за многу цели во текот на целата историја од човештвото. Денес, покрај исхраната, ова драгоцено масло се користи во медицината,...

Кои се причините за испуштање гасови и кога треба да се...

Сите луѓе испуштаат гасови во просек од 10 до 20 пати дневно, без разлика на манирите и полот. Дознајте како овој проблем се случува...

Имате подуен стомак и гасови? Можеби имате премногу бактерии – SIBO

Според некои статистики и истражувања помеѓу 5 и 15% од населението кои се сметаат за здрави – имаат SIBO. Покрај тоа, 8 до 10...

Можеби најдобриот начин на исхрана во светот – ФЛЕКСИТАРИЈАНСТВО

Флекситаријанство е кованица од два збора: флексибилно и вегетаријанство. Зазема високо место на листите од најдобри диети, а се темели на растителни намирници, додека...

Овие симптоми за висок шеќер во крвта МОРАТЕ да ги препознаете

Дали вашите килограми и натаму се зголемуваат иако го намаливте внесот на калориите? Дали имате проблем со желудникот? Иако можеби звучи неверојатно, но доколку често...

Прочитајте кој е најчестиот предизвикувач на канцер, а секојдневно го консумираме

Можеби веќе претпоставувате дека станува збор за шеќер. Шеќерот има значајно влијание врз развојот на канцерогените клетки во организмот, а многумина постојано го консумираат. Неодамнешното истражување...

Ослабел 100 кг без гладување и вежбање – дознајте го методот...

Во 2001 година Џон Габриел тежел неверојатни 181 килограм и не знаел како да се избори со својата дебелина. Се обидувал со разни диети,...