Дома Тагови исхрана

Таг: исхрана

Д-Р МИРОСЛАВ ОТКРИВА: Што треба да јадете во текот на денот...

Експертот за исхрана и суплементација, проф. Д-р Мирослав М. Врвиќ во една прилика зборуваше како треба да изгледа исхраната во текот на денот и...

СОВЕТИ ОД НАШИТЕ БАБИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Денешните жени комплицираат, но всушност...

Некои совети од нашите баби сепак треба да се пренесуваат од колено на колено, бидејќи тие можат да ни помогнат во одржување на витата...

Лекар советува на децата да им се дава маст на лепче,...

Маст, леб и црвен пипер – јадење деликатес од нашето детство. Маст, леб и црвен пипер беше јадење деликатес од нашето детство, маста се...

ДО ЛЕТО ЌЕ ИЗГЛЕДАТЕ КАКО АВИОН: Д-р Сашо откри 4 важни...

Летото е пред нас и сè повеќе луѓе почнуваат да размислуваат за својата исхрана, се качуваат на вага, ги пробуваат ланските летни алишта и...

Треба да бидеме дебелки, ама не премногу: Несторовиќ објасни што треба...

„Организмот сака да бидеме дебели. Имаме милион начини како да ги акумулираме мастите, а ниту еден ефикасен начин како да се ослободиме од нив....

Што да јадете кога имате воспаление на белите дробови: Храна која...

Воспаление на белите дробови може да се препознае според овие симптоми: Висока температура која не може да се намали, ниту со лекови наменети за вакви...

Кинескиот биолошки часовник не греши: Според времето на болка, откријте кој...

Кинескиот биолошки часовник ги покажува интервалите во кои енергијата циркулира низ делови од нашето тело, а на секои два часа од денот, секој орган...

Тивки знаци дека ви недостига јод: се дебелеете, ви опаѓа косата,...

Јодот е основен минерал кој најчесто се наоѓа во морската храна. Вашата тироидна жлезда го користи за да произведе тироидни хормони, кои помагаат да...

НОВА ДИЕТА: прави чудо за покачен шеќер, тврди познат лекар и...

Ако често сте жедни, невообичаено уморни или пак често мокрите, проверете, можеби имате покачен шеќер. А, ако е така, еве како брзо да го...

Што ве дуе и како да го решите синдромот на лажно...

Светскиот ден на здравјето се одбележува секоја година на 7 април, годишнината од основањето на Светската здравствена организација. Секоја година се иницира здравствена тема...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"