Дома Тагови имунитет

Таг: имунитет

Баба ми секогаш се жалеше на замор, сѐ додека не го...

Баба ми постојано се жалеше на замор и често велеше дека нема енергија како порано да работи во бавчата. Едно утро кога станала се...

Д-Р МИРОСЛАВ ОТКРИВА: Што треба да јадете во текот на денот...

Експертот за исхрана и суплементација, проф. Д-р Мирослав М. Врвиќ во една прилика зборуваше како треба да изгледа исхраната во текот на денот и...

ЦВЕКЛО И МЕД: Запишете си го овој рецепт, многу вкусна комбинација...

Цвеклото и медот го зајакнуваат имунитетот, но дали знаевте како оваа смеса влијае врз кpвниот притисок? Земајте по неколку лажици од оваа смеса секој...

МОЌНО ТРИО ЗА ЈАКНЕЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ – ЛИМОН,МЕД И ОРЕВИ: Доволна...

На многу лесен и едноставен начин пригответе домашна мешавина која го чува здравјето и го јакне имунитетот. Особено во студените ладни зимски денови кога...

ЛУК, МЕД И ЛИМОН: Моќна мешавина кој секој треба ја направи...

Превенцијата е најважна, но за жал сè помалку се говори за здравиот стил на живеење и преземањето на превентивни мерки за јакнење на одбранбениот...

Отсега почнуваме да јадеме МЕД со ѓумбир, лимон, куркума и црн...

„Дали и вие си го приготвувате овој лековит препарат од мед, ѓумбир, лимон, куркума и црн пипер? Ако не, тогаш време е да започнете,...

ОВА Е ПОЛЕКОВИТО ДУРИ И ОД МЕДОТ: Сирупот од урми е...

Сирупот од урми е еден од омилените додатоци во некои јадења, но според составот може да се спореди и со најдобрите природни антибиотици, бидејќи...

Младиот кромид е спас за синусите, го намалува шеќерот, го подобрува...

Кромидот е намирница која е нашироко позната по своите лековити и превентивни својства за многу болести. Може да се најде во текот на целата...

Секое утро треба да го земате ова за да имате силен...

Според д-р Грујичиќ брзото закрепнување после прележување на вирусот во голема мера зависи од силниот имунитет. Таа во една емисија раскажа дека боледува од...

ФЕРМЕНТИРАН СОК ОД ЦВЕКЛО: Нема подобар од него за имунитет, најдобра...

Имам еден рецепт од бабата на моја пријателка кој сакам да го споделам со вас. Според нејзините зборови, нема подобар сок од оној на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"