Дома Тагови холестерол

Таг: холестерол

Ако сварите цимет и мед точно во овој однос, за само...

Најголемата предност на домашните лекови е тоа што несамо што пружаат голем број на лековити својства, туку и го одржуваат општото здравје. Од овие...

Што ќе ви се случи ако секој ден пиете пиво?

Пивото е едно од најстарите и најпопуларните алкохолни пијалаци, омилено е на милиони луѓе ширум светот. Но, дали сте се запознале со ефектите кои...

Еве што се случува во текот на еден ден кога ќе...

Кога јадете лук, неговата моќ е толку силна што дури и после 24 часа нашето тело реагира на оваа моќна храна. Тоа се забележува...

Секогаш доцна се откриваат – 7 опасни болести кои немаат симптоми

Бидејќи бројот на еритроцитите полека се намалува, се јавуваат суптилни симптоми, како умор кој најчесто го препишуваме на стресниот живот. ​ За разлика од болестите кои...

Еве зошто треба секое утро да пиете по 1 лажица маслиново...

Маслиновото масло се користело за многу цели во текот на целата историја од човештвото. Денес, покрај исхраната, ова драгоцено масло се користи во медицината,...

Ве плашат со холестерол, но кои се всушност главните причини за...

Потенцијални причини за срцев удар Холестерол е збор со кој лекарите го „плашат“ скоро секој нивен втор пациент над 30 годишна возраст. Но, што всушност...

Научете да ја толкувате вашата крвна слика, што значат моноцити, леукоцити,...

Рутинската крвна анализа и анализата на урина е основна дијагностичка метода во секоја здравствена установа, но и добар и брз скрининг метод кој дава...

Овој домашен лек ме чинеше 50 денари, а го решив долгогодишниот...

Мирјана: "Ја пиев водата од пченкарно брашно два месеци и вкупниот холестерол се спушти испод нормала. Предходно пиев статини. Пробајте, ништо не губите и...

Лекување холестерол со пелистерка и праз

Терапијата трае еден месец. Од Пелистерка/праз водата се пие двапати дневно пред јадење, наутро и навечер. Потребни состојки за ПП вода: 1 шише природно газирана, минерална...

Древните кинези ја измислиле киселата зелка за вечно здравје. Еве како...

Киселата зелка долго важи за храна на сиромашните, а всушност претставува неверојатно здрава намирница. Нејзината лековитост била позната уште кај древните кинези кои го...