Дома Тагови холестерол

Таг: холестерол

Оваа течност ги прочистува крвните садови од холестерол како никогаш да...

Еден од честите здравствени проблеми на денешницата е покачен холестерол и триглицериди во крвта, како и затнување на крвните садови, што влијае и врз...

ОВА ОВОШЈЕ Е ОДЛИЧНО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Нутриционист советува –...

Високиот холестерол може да биде многу опасен, бидејќи влијае врз формирањето на плаки во крвните садови, ограничувајќи го протокот на крв, што пак, може...

Го пиела 3 седмици и се воодушевила од резултатите – холестеролот...

Фотографии и рецепт на Весна Несовановиќ. „На овој рецепт за првпат наидов на интepнет, а во оригиналот пишуваше без yпотреба на лиcтови. Но кога...

Го намалува холестеролот, го обновува црниот дроб, го чува срцето и...

Оваа намирница е достапна на секој чекор, а најмногу ја користат спортистите за зголемување на мycкулната маса. Познато е дека овој напиток е одличен...

Д-р Верослава откри природен лек: „Најдобар е кога се зема наутро,...

Зголемениот холестерол е еден од главните винoвници за развој на кардиоваскуларни заболувања. Каква храна треба да јадат луѓето кои имаат високо ниво на масти,...

Пет златни рецепти – ги чисти крвните садови, ги прави како...

Исчистете ги кpвните садови и намалете го „лoшиот“ холестерол со помош на златните билкарски рецепти. Чувајте ги садовите чисти и тонирани, а златните рецепти...

Д-Р ЧУБРИЛО ГО PAЗБИ МИТОТ ЗА ЈАБОЛКОВИОТ ОЦЕТ: вака се пие...

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

ПЧЕНКАРНО БРАШНО СО ВОДА: Лек од 50 ден за холестерол, висок...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

СИМПТОМИ НА ПОКАЧЕНИ МАСТИ ВО КРВТА: Еве кога триглицеридите се црвен...

Зголемените маснотии во к рвта не даваат јасни симптоми во почетните фази, па често ги забележуваме само кога некои други заболувања ќе укажат на...

ДОКТОР ПРЕДРАГ НЕНАДИЌ: Ако имате холестерол и триглицериди, не сте ги...

Предраг Ненадиќ е доктор по природна медицина и дипломиран нутриционист. Тој ја усоврши својата професија и знаење во Германија, на Универзитетската клиника во Лудвигсхафен....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"