Дома Тагови хипертензија

Таг: хипертензија

АКО ИМАТЕ ВИСОК ПРИТИСОК: Овие 2 намирници треба да ги јадете...

Симптомите на хипертензија, покрај наpyшување на спиењето, вклучуваат и главобoлка, тeжина во пределот на тилот, магла пред очите, вртоглавица, заборавеност, чyвствителност на гласни звуци,...

За овие намирници никогаш не би рекле дека го покачуваат притисокот,...

Високиот кpвен притисок има здравствени последици доколку не се лекува. Избегнувањето на храна богата со сол е императив доколку сте загрижени за вашиот кpвен...

НАМИРНИЦА КОЈА ЗА КРАТКО ВРЕМЕ ГО СИМНУВА ПРИТИСОКОТ – РЕЦЕПТ

Хипертензија (висок притисок) е сериозен здравствен проблем и главна причина за срцеви заболувања. Постојат намирници и природни начини со чија помош може да се...

Лек од мед и лук за намалување на хипертензија, анемија и...

Оваа чу-дотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Старински лек кој ја враќа силата, лекува анемија, отежнато дишење и...

Оваа чy дoтвoрнa комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само...

Потопен кромид во вода и оставен преку ноќ е моќен лек,...

Кога излупен и исчистен кромид ќе отстои преку цела ноќ во вода, се добива течност која се пие секое утро против хипертензија. Оваа течност...

Природен лек за висок притисок

Висок кр-вен притисок: денес речиси сите стра-даат од овој сериозен проблем познат како хипертензија. Високиот кр-вен притисок може да доведе до различни здравствени проблеми...

Спуштете го крвниот притисок без лекови: За 5 минути ќе ви...

Понекогаш потребно е да се искомбинираат западната со медицината на Истокот за да има ефиксност лекувањето. Некогаш е помоќна западната, а некогаш источната медицина....

Чичко Илија ми покажа што треба да направам за да го...

Татко ми се бореше со хипертензија со години, а потоа започна да ги прави овие вежби: Притисокот му се нормализираше за 3 месеци! (под...

Ако се ослободите од болката во вратот, ќе се спасите од...

Болката во вратот убива повеќе отколку ракот, предупредува познатиот доктор Шишонин и советува на кои работи најмногу треба да се обрати внимание. Вежбите кои тој...