Дома Тагови Ешерихија коли

Таг: Ешерихија коли

Го пиела 3 седмици и се воодушевила од резултатите – холестеролот...

Фотографии и рецепт на Весна Несовановиќ. „На овој рецепт за првпат наидов на интepнет, а во оригиналот пишуваше без yпотреба на лиcтови. Но кога...

Увин чајот помага при инфекции на уринарниот тракт, ги чисти бубрезите...

Кај нас е најпозната како ува (Arctostaphylos uva ursi), но оваа билка ја нарекуваат и мечкино грозје, горник, црвена планика, мечкини бобинки, бидејќи нејзините...

ЧИСТАЧ НА ПАРАЗИТИ: Дивото оригано е најдобриот лек што постои, го...

Ориганото е диво медитеранско растение кое се смета за едно од најлековитите во светот и најсилниот природен антибиотик. Научниците утврдиле дека маслото од диво оригано...

Природен лек против уринарна инфекција со една од најдосадните: бактеријата Ешерихија...

Потребни состојки: 200 г исечкан лук, 200 г млади врвови, иглички од свеж рузмарин и 1 литар домашно вино (чисто, без винобран) препорачливо е да биде бело,...

Експертите предупредуваат никогаш да не ги переме алиштата на 30 и...

Перењето алишта на 30 и 40 степени се смета за грешка, особено кога станува збор за долната облека. Експертите не советуваат да престанеме да...

Природен лек толку успешен што и лекарите го препорачуваат: лекува уринарна...

Ешерихија коли е бактерија со која повеќето жени се среќаваат во текот на животот, а бидејќи оваа бактерија е упорна и досадна, потребно е...

Лек за ешерихија коли според билкарот Најдовски: од една до две...

Лек за Ешерихија: пишува Мартин Најдовски Потребни состојки: 250 грама мед 200 мл маслиново масло 250 грама лимони изрендани со кора (претходно да се закиснати во сода бикарбона...

Ако циститисот не се лекува, бактеријата Ешерихија коли може да предизвика...

Уринарните инфекции се манифестираат како воспаление на: уретрата (уретритис) , мочниот меур (цистит), и на бубрегот( пиелонефритис ). На секој човек во одрeден период...

Како се лекува циститот од Ешерихија коли и што да се...

-Циститот најчесто настанува поради самоинфекција - главната причина за тоа е женската анатомија! Втора најчеста причина за посета на лекар кај женската популација се уринарните...

Не ги фрлајте семките од лубеница бидејќи имаат „магично“ дејство –...

Сите видови на семки се преполни со витамини Б, како тиамин, ниацин и минерали како што се магнезиум, калиум, манган, железо, цинк, фосфор и...