Дома Тагови Ешерихија коли

Таг: Ешерихија коли

Лек за ешерихија: ме спаси калуѓерка зошто ниеден лек веќе не...

Потекнувам од религиозно семејство, ги почитуваме сите верски празници и ги постиме сите поважни пости. Уште кога бев мала ме носеа во манастири и...

Природен лек против уринарна инфекција и бактеријата Ешерихија коли

-Бактериите многу лесно го напаѓаат човечкото тело, особено кога имунитетот е ослабнат, а некогаш пациентот на почетокот не е ни свесен дека има некаква...

Проверен рецепт: мојата Наташа ја закачи уште како бебе оваа бактерија...

Ова е проверен рецепт, од искуство го кажувам. Ми помогна да се отарасиме од оваа досадна бактерија во уринарниот тракт. Мојата Наташа ја имаше...

Природен лек против уринарна инфекција со бактеријата Ешерихија коли

Многу лековито! Потребни состојки: 200 г исечкан лук 200 г млади врвови, иглички од свеж рузмарин 1 литар домашно вино (чисто, без винобран) препорачливо е да биде бело,...

Лек за една од најдосадните бактерии: Ешерихија коли-запишете си го, проверено...

Овој лек ни го испрати нашиот редовен читател Миле Силјановски од Скопје. Бактеријата ешерихија коли може да биде упорна, а нејзиното лекување долготрајно. Потребни состојки: 5 бадеми...

Калуѓерка ми помогна: Лек против бактерии (особено против Ешерихија коли)

Потекнувам од религиозно семејство, ги почитуваме сите верски празници и ги постиме сите поважни пости. Уште кога бев мала ме носеа во манастири и...