Дома Тагови Еклер торта

Таг: Еклер торта

ЕКЛЕР ТОРТА СО БИСКВИТИ – Без печење, брза, едноставна и многу...

Кога ви се јаде нешто убаво за десерт, но немате многу време да поминувате во кујна, ниту да одите во продавница по намирници, секогаш...

ЕКЛЕР КОЛАЧ КОЈ СЕ ТОПИ ВО УСТА: најубав е после ден-два,...

Сочен колач кој во вкусот потсетува на еклери, мора да го пробате, ептен е вкусен. Рецептот го добивме од нашата драга читателка Анета Ане....

ЈА ПОСЛУШАВ БАБА МИ И НЕ СЕ ПОКАЈАВ: Од обични состојки...

Рецепт на Катарина. Тортата потсетува на принцес колач, само што е далеку многу поубав, а се приготвува од речиси исти состојки и на сличен...

Неодолива ЕКЛЕР ТОРТА: Може да се јаде веднаш по правењето

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му...

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА: Слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА, слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна. Рецепт на каналот „Сите на Маса“. Многу вкусна торта со голем слој на...

ЛУКСУЗНА ТОРТА СО ВКУС НА ЕКЛЕР: Цел килограм вкусен крем скриен...

Заборавете на еклерите! Оваа неверојатна торта е 100 пати подобра, а толку едноставно се приготвува. Исто така, задоволството трае подолго, затоа што можете да...

Вкусна еклер торта, се топи во уста, многу лесна за подготвување...

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му се...

Вкусна принцес (еклер) торта, се топи во уста, многу лесна за...

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му се...

Неодолива ЕКЛЕР ТОРТА – спремна за јадење веднаш по правењето

Мерка е средна шолја за кафе Потребни состојки за две кори: 4 шолји вода 2 шолји масло 1 мал прстофат сол 4 шолји брашно 1/2 лажичка прашок за печиво 6 јајца...