Дома Тагови Еклер торта

Таг: Еклер торта

НЕОДОЛИВА ПРИНЦЕС КРОФНА ТОРТА: Ремек дело, спој на воздушесто тесто и...

Омилениот колач „принцес крофни“ кој се приготвува од генијален спој на воздушесто тесто и неодолив ванила крем, некој се досетил да го направи како...

ЕКЛЕР ТОРТА: После 2 дена ми се чини дека е највкусна,...

Со некои рецепти за торти и колачи едноставно не можете да погрешите бидејќи се безвременски. Меѓу првите места во оваа група припаѓа еклер тортата...

ЕКЛЕР ТОРТА СО БИСКВИТИ – Без печење, брза, едноставна и многу...

Кога ви се јаде нешто убаво за десерт, но немате многу време да поминувате во кујна, ниту да одите во продавница по намирници, секогаш...

ЕКЛЕР КОЛАЧ КОЈ СЕ ТОПИ ВО УСТА: најубав е после ден-два,...

Сочен колач кој во вкусот потсетува на еклери, мора да го пробате, ептен е вкусен. Рецептот го добивме од нашата драга читателка Анета Ане....

ЈА ПОСЛУШАВ БАБА МИ И НЕ СЕ ПОКАЈАВ: Од обични состојки...

Рецепт на Катарина. Тортата потсетува на принцес колач, само што е далеку многу поубав, а се приготвува од речиси исти состојки и на сличен...

Неодолива ЕКЛЕР ТОРТА: Може да се јаде веднаш по правењето

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му...

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА: Слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна

ПРОФИТЕРОЛ ТОРТА, слична на еклер колачите, но многу покремаста и повкусна. Рецепт на каналот „Сите на Маса“. Многу вкусна торта со голем слој на...

ЛУКСУЗНА ТОРТА СО ВКУС НА ЕКЛЕР: Цел килограм вкусен крем скриен...

Заборавете на еклерите! Оваа неверојатна торта е 100 пати подобра, а толку едноставно се приготвува. Исто така, задоволството трае подолго, затоа што можете да...

Вкусна еклер торта, се топи во уста, многу лесна за подготвување...

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му се...

Вкусна принцес (еклер) торта, се топи во уста, многу лесна за...

Едноставна кремаста принцес торта, а некои ја нарекуваат еклер или карпати торта поради височинките на тестото. Секој што јадел еклери или принцес крофни му се...