Дома Тагови Еклер торта

Таг: Еклер торта

Неодолива ЕКЛЕР ТОРТА – спремна за јадење веднаш по правењето

Мерка е средна шолја за кафе Потребни состојки за две кори: 4 шолји вода 2 шолји масло 1 мал прстофат сол 4 шолји брашно 1/2 лажичка прашок за печиво 6 јајца...