Дома Тагови дебелина

Таг: дебелина

Жан Митрев им помогна – после само еден месец, тие не...

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека дебелината од 80-тите години на минатиот век во земјите од ЕУ, но и во Македонија, трикратно се зголемила,...

Зошто килограмите за некој „се лепат“ а друг е слаб иако...

Зошто некои луѓе јадат малку, а се дебелеат, а други пак јадат многу и остануваат cлаби, ова е едно од најчестите прашања кои си...

Д-р Несторовиќ: Зошто е подобро да имате вишок масти, отколку да...

Дебелината се дефинира како акумулација на вишок маснотии во организмот, што го нарушува здравјето. Во една статија од 2018 година, авторите од анализата на...

На деца и адолесценти им се забранува купување на засладени пијалаци...

Јужната Мексиканска држава Оаксака забрани продажба на засладени пијалаци и висококалорични грицки на деца. Оваа мерка е преземена со цел да се застане на...

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

Научниците во чудо! Нашле природен лек за дијабетес и срце кој...

-Против дијабетес, дебелина и болести на срцето: грозјето и портокалите јадете ги исклучиво заедно! Авторот на истражувањето, професорот Пол Торнели овие резултати ги смета за...

Бадеми потопени во вода лечат: холестерол, притисок, дебелина, коски и зглобови

Традиционалната кинеска медицина вели дека е многу важно за бадемите преку ноќ да се потопуваат во вода, а потоа наутро да се изедат излупени. Бадемите...

Празова вода: кажете им збогум на холестеролот, дијабетесот и вишокот килограми...

Терапијата трае еден месец, а празовата вода се пие двапати во текот на денот, пред оброк, наутро и навечер. Потребни состојки: 1 шише минерална, газирана вода ¼...

Слабејте здраво со помош на кефир: минус 25 кг за 2...

Габата од која се добива пробиотикот наречен кефир, може да се користи во програмот за слабеење. Тајната на оваа габа кој уште е наречена...

Целер: лекува кашлица, високи триглицериди, лоша дигестија, дебелина, болести на желудник...

Тајната на целерот е едноставна: содржи многу малку калории и додека го консумирате ви помага да ги согорите мастите во организмот. Целерот главно се состои...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"