Дома Тагови дебелина

Таг: дебелина

Мандарините лекуваат дијабетес, артериосклероза и дебелина, а покрај тоа се вкусни...

Мандарините се полни со витамин Ц, предводникот на здравјето во есен и зима кога сме соочени со настинки и грип, а интересна е и...

Мед од тиква: лек за црн дроб и бубрези, за висок...

Медот од тиква може да се употреби за различни проблеми. Најделотворен е при лечење на болести на црниот дроб и бубрезите. За многумина овој...

Истражувањата покажаа: не се дебелееме поради храната, туку поради една состојка...

Свесни сме дека денес во голем број предмети се наоѓаат хемикалии кои можат да бидат штетни по нашето здравје. Еве за што станува збор: Истражувањата...

Не е до метаболизмот – еве зошто после триесеттата нагло се...

Одговорот лежи во неактивноста. Како што старееме, сите ние сме помалку активни. ​ Базалнитот метаболизам е брзината со која телото согорува калории кога се седи или...

Сонот може да ви предизвика срцев и мозочен удар – еве...

Лошото спиење може да направи повеќе работи отколку што си замислуваме во склад со новите студии кои докажаа дека лошиот сон го зголемува ризикот...

Наутро сум слаба а навечер дебела – еве која е причината

Д.А. објавила свои фотографии за сајтот popsugar.com со цел да ги едуцира сите девојки кои се грижат за твоето тело. Таа однапред се извинува за...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"