Дома Тагови чоколаден ролат

Таг: чоколаден ролат

Најубавиот старински ролат: Си го запишав пред 1 година и уште...

Сандра од каналот „Реци пеци“ го направи познатиот ролат „Жирафа“ кој е многу вкусен и декоративен, но и количински излегува доста од него, а...

Дeсерт за 1 минута без брашно, јајца и млеко, ќе го...

Дeсерт за 1 минута без брашно, јајца и млеко, ќе го правите постојано од што е вкусно. Рецепт на Корисно и Брзо. „Овие ролати...

ВКУСЕН РОЛАТ СО КАНДИРАНО ОВОШЈЕ: тестото е превкусно од состојките за...

Ролатот кој ги привлече сите гости на мојата трпеза излезе дека е поубав од тоа што очекував. Прво се мислев за рецептот, ми се...

ЗИМСКИ ДЕСЕРТ ЗА 1 МИНУТА: без брашно, јајца и млеко, ќе...

ЗИМСКИ ДЕСЕРТ ЗА 1 МИНУТА: без брашно, јајца и млеко, ќе го правите постојано од што е вкусно. Рецепт на Корисно и Брзо. „Овие...

ИЗМЕШАЈТЕ СÈ И СТАВЕТЕ ВО ФРИЖИДЕР: Вкусен диетален десерт од 3...

ИЗМЕШАЈТЕ СÈ И СТАВЕТЕ ВО ФРИЖИДЕР: Вкусен десерт од 3 состојки, без шеќер и без печење. Рецепт на Вкусна Минута. Многу вкусен ролат кој...

ЧОКОЛАДНА РОЛАДА СО РУМ: Толку е вкусно што ќе посакате веднаш...

Рецепт на Рада од каналот Радине Послатице. ЧОКОЛАДНА РОЛАДА СО РУМ: Толку е вкусно што ќе посакате веднаш да го направите. Брз и едноставен...

Брз посен чоколаден ролат за 5 минути без масло, толку е...

Рецепт на Јелена од Јеца Сваштарица. Здраво на сите! Нема да ви се верува во овој рецепт кој денес ќе ви го покажам. Посен...

СРНЕЧКИ ГРБ – Прекрасен чоколаден ролат со фил од џем и...

Фотографија и рецепт на Нермина Јордамовиќ - Многу вкусен и неодолив колач кој нашироко е познат и популарен по името "Срнечки грб". Потребни состојки: 4 јајца, 140...

Вкусен ролат со кокос и чоколадо

Потребни состојки за темен дел: 500 г мелени бисквити 250 г шеќер во прав 100 г рендано чоколадо за готвење 50 мл рум (може и повеќе, по желба) 200...

Убав ролат со банани – комбинација која мора да ја пробате!

Потребни состојки: 5 јајца 1 чаша (од 200 мл) шеќер 1 ванилин шеќер 3 лажици брашно 3 лажици чоколадо во прав ½ прашок за печиво 1 лажица вода 1 лажица масло За крем: 3...