Дома Тагови чир на желудник

Таг: чир на желудник

БИОХЕМИЧАРКА: Кој има чир во желудник, мора да го лекува целото...

Лекувањето на чир, исто како и лекувањето на која било болест, е лекување на целиот организам. Тоба пред сè бара да врати рамнотежата на...

ЛЕК ЗА ЧИР НА ЖЕЛУДНИК И ГАСТРИТИС – Според билкарот Мартин...

Белките од јајца се составени од околу 90% вода и 10% протеини. Значи ако ја отстраните жолчката и ја изберете само белката, во тој...

ЛЕК ЗА ЧИР НА ЖЕЛУДНИК, дванаесетпалечно црево и превенција од болести...

Овој рецепт веќе со децении е познат кај народот како лек кој успешно ги решава проблемите со цревата и чир на желудникот. За да...

КОЊСКА ДЕТЕЛИНА: Лековит чај кој ги лекува тромбите, воспалените вени и...

Коњската детелина (лат.Melilotus officinalis), позната е под имињата слатка детелина,  ждралец и комунига, кокотац... Од оваа билка за лек се користи надземниот дел. Како...

ИЗЈАВА на д-р Несторовиќ: Кога човек ќе се разболи, веќе никому...

Д-р Бранислав Несторовиќ е еден од најценетите лекари во неговата земја, но и пошироко на Балканот. За него рекоа: „Ретко во животот ќе сретнете некој...

Д-р Несторовиќ го користи овој рецепт веќе 20 години и дава...

Доктор Бранимир Несторовиќ сподели еден рецепт кој на многумина може да им помогне. Имено, како што напомена, овој рецепт го користи веќе 20 години...

Отворена рана на желудник: Сите симптоми од чир и како да...

Поради лоша избалансираност на дигестивните сокови, ако имате чир, најчесто ќе имате мачнини наутро. Чирот на желудник всушност претставува еден вид на отворена рана на...

АНАСОНКА: Или попозната како Мастика – Рецепт за освежителен и лековит...

Овој напиток има различни називи: Мастика, Анасонка, Узо, Миштрал... Летно време растението Pistacia lentiscus се засекува, а од него започнува да капе смола во облик...

Од овој напиток бактеријата во желудник веднаш исчезнува: изборете се со...

За да се ослободите од оваа досадна и опасна бактерија, ќе биде потребно да ја направите оваа чудотворна мешавина која се состои од само...

Рецепт за масло кое лекува чир на желудник, женски проблеми, изгореници...

-Кантарионово масло за надворешна и внатрешна употреба Потребни состојки: 2 литри маслиново масло 100 г свежа жалфија 100 г сува ајдучка трева или 200 г свежа Кантарион колку што...