Дома Тагови чир на желудник

Таг: чир на желудник

Тегавец: лекува белодробни болести, чир на желудник, рани на кожа, повреди,...

Постојат преку 200 видови тегавец, но ние најчесто се среќаваме со оние кои имаат широк и тенок лист, односно женски и машки тегавец. Примената на...

Лек против хелико бактерија која предизвикува чир во желудник

Потребно е вкупно да се изедат 900 г листови чувар куќа, но вие ќе ги приготвувате постепено, а не одеднаш целата количина. Прво во блендер...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

Ги лекува речиси сите видови болести на желудник

Доколку имате гастритис на желудникот или воспаление на дебелото црево, тегоби поради желудечни киселини и лоша дигестија, ви го предлагаме следниот народен рецепт. Овој рецепт...