Дома Тагови чај за слабеење

Таг: чај за слабеење

Помешајте рузмарин и камилица, оваа тајна комбинација за слабеење нема никој...

За да го приготвите овој извионреден чај ќе ви биде потребна една супена лажица сув лист од рузмарин, ситно иселкан. Оваа билка им многу...

Нутриционист има порака до жените: „Со овој чај најлесно и најбрзо...

Кога се гpижите за своето здравје, особено кога станува збор за здравјето на цревата и желудникот ќе се чyвствувате многу поубаво, полеcно и никогаш...

Во обична вода додајте неколку листови ловор и пијте ја секој...

Водата од ловоров лист е одлична за здравјето, а помага и за слабеење! Можеби не сте знаеле дека еден толку евтин зачин кој го...

Мартин Најдовски од Велес ослабел дури 20 кг за 2 месеци...

Мартин е познавач на билките и иако е млад билкар, тој веќе има стекнатно завидно искуство. Многу години се занимава со проучување на природната...

Мартин Најдовски: Со овој чај за само 2 месеци ослабев 20...

Мартин е познавач на билките и веќе повеќе години се занимава со проучување на природната медицина. За читателите на НМД, тој го открива рецептот...

ЧАЈ ОД СМОКВИНИ ЛИСТОВИ: Успешно решава многу здравствени проблеми

Без разлика дали е зима или лето, секогаш е добро да се пијат чаеви. Особено кога немаме енергија или кога ни студи, размислуваме како...

Чај од ѓумбир и каранфилче – вистински лек за празнењето и...

Иако некои чаеви се препорачуваат да се пијат само во текот на зимата, ова правило не важи за чајот од ѓумбир. Напитокот се подготвува...

ЧАЈ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Мене многу ми помогна, немам веќе ниту гасови,...

Здраво почитувани, од вашите читатели научив многу корисни работи кои и ден денес ги практикувам, бидејќи многу се ефикасни. Затоа одлучив со вас да...

Напиток кој ги намалува килограмите, делува за седум дена

Оригиналот на овој рецепт не е познат, бидејќи денес може да се најдат и прочитаат голем број негови варијации. Меѓутоа луѓето го испробуваат и...

Марија (42) секое утро пиела напиток од 2 состојки, а за...

Овој напиток ќе ви помогне побрзо да дојдете до витка линија. За да се ослободите од вишкот килограми потребно е да ја регулирате исхраната...