Дома Тагови брзи штангли

Таг: брзи штангли

ЧОКО ШТАНГЛИ КАКО НАПОЛИТАНКИ: безглутенски, без шеќер и печење, многу вкусни...

Овие чоколадни штангли се за сите оние кои многу сакаат да јадат благо. Нема да имате гpижа на cовест додека ги јадете бидејќи се...

СТАРИНСКИ РЕЦЕПТИ ЗА ШТАНГЛИ: од неколку состојки, одлични и со едноставен...

Ова е еден старински рецепт за колач кој мајка ми многу често го приготвуваше. Се прави од само неколку состојки, многу добар, би рекла...

ШТАНГЛИ ОД ОРЕВ – ВРВЕН КОЛАЧ ОД 4 СОСТОЈКИ, БЕЗ БРАШНО...

Ова е еден старински колач кој мајка ми многу често го приготвуваше. Се прави од само четири состојки, без брашно и миксер, а многу,...

Шарена киндер бајадера, готова за 20 минути, евтина, без рерна

Киндер штанглите се многу декоративни, но и многу вкусни. Особено е погодна да се приготвува во летниот период, бидејќи нема потреба од вклучување на...

Чоколадни штангли со вкус на Киндер Буено со готови кори, филот...

Чоколадни штангли со вкус на Киндер Буено. Децата ќе ги обожаваат овие чоколадни колачиња кои изобилуваат со мелен лешник и бисквити. Рецепт на Лета...

Црно бели, шарени и марципан традиционални штангли кои потсетуваат на колачите...

Традиционални стари ситни колачи по рецептот на Слободанка Бошеска - Ристовска. I рецепт: Црно бели штангли Потребни состојки: 5 жолчки, 1 јајце, 6 лажици шеќер во...

Брзи штангли од бисквити и ореви: се мешаат сите состојки, се...

Во купот од брзи рецепти за ситни колачи овие ми се омилени, затоа што наједноставно се приготвуваат, се’ се растопува, се мати и излева....