Дома Тагови брзи кифлички

Таг: брзи кифлички

Мали, ровки и мирисни…Ја ставаш во уста, а таа се истопува…Ова...

Најмеките, најбрзите и наједноставните! Ви откриваме два рецепти за приготвување на овие ровки кифлички. Не ви се потребни многу состојки, премногу се евтини. РЕЦЕПТ 1...

Брзи кифлички со сирење, без квасец и без киснење, се прават...

Фото и рецепт: Лиле Кифличките се прават со тесто од свежо сирење, со прашок за печиво наместо квасец, па се прават веднаш, без дигање на...

Брзински слатки кифлички без квасец, без јајца, без чекање

Овие кифлички се приготвуваат многу брзо, а многу се вкусни, ровки и миризливи – се топат во уста! Потребни состојки: 550 г брашно 250 г маст 1 чаша...

Брзо се приготвуваат, а меки и вкусни остануваат и следниот ден...

Не се само мои омилени кифлички, туку и на децата и на сите што ги пробале. Не се многу комплицирани, а излегуваат меки како...

Кифлички за 10 минути – сосем поразлично приготвување, интересно, видете како

Се печат за само 8-10 минути! Можете да ги правите во слатка или солена варијанта. Потребни состојки: 750 г брашно 150 г путер 3 лажици шеќер во прав 2...

БРЗИ КИФЛИ – бев скептик ама не се каам што ги...

Кога го добив овој рецепт бев скептик... какви се тие кифлички без чекање да отстојат, да нараснат, на што личи тоа? Но ете решив да...

Брзи кифлички за појадок, се прават во слатка и во солена...

Потребни состојки: 600 г брашно 20 г свеж квасец 1 лажичка шеќер 1 лажичка сол 150 г путер 150 мл млеко 150 мл густ јогурт или кисело млеко 1 јајце За фил: Чоколадо или...