Дома Тагови брзи кифлички

Таг: брзи кифлички

Валентина: ПОСНИ кифлички, стојат по 3 дена без да се исушат,...

Се ближат славите и празниците, а на секоја трпеза мора да има кифлички. Покрај останатите традиционални македонски јадења, кифличките се вид на печива кои...

Oва тесто е подобро и од пица, ќе се уверите сами...

Овој рецепт за тесто може да го користите кога правите секаков вид печива како кифлички, фурнаринки, пица и други печива. Конкретно во овој рецепт...

Посни кифлички со „лајт“ мајонез, половина си ги замрзнувам за да...

За да направите убави, вкусни и меки кифлички, а покрај тоа да бидат посни, постои еден мал трик за кој малкумина знаат. Без јајца...

КИФЛИЧКИ ЗА 15 МИНУТИ: Сè се работи веднаш, без чекање тестото...

Рецепт на Верче Илиоска. Ова се кифличките кои најчесто ги приготвувам. Едноставни се, внатре се меки, а одозгора крцкави. Веднаш се замесуваат, не се...

КИФЛИЧКИ: меки како душа, а лесни како переци, рецепт кој секому...

Ќе ви ги претставиме двата најдобри рецепти за кифлички. Излегуваат меки како памук и едните и другите, а на вас останува да го одберете...

КИФЛИ КАКО ОД ПЕКАРНИЦА – двојно поголеми и повкусни, рецепт кој...

КИФЛИ КАКО ОД ПЕКАРНИЦА - двојно поголеми и повкусни, рецепт кој вреди да се проба. Рецепт на Александра од Мојата Мала Кујна. „Овие кифли...

ЕКСТРА БРЗО И МНОГУ ВКУСНО ПОЛНЕТО ПЕЧИВО: Готово за 20 минути...

Многу брзо и вкусно полнето печиво. Рецептот го пронајдов во еден стар Готвач, со тоа што направив многу мали измени. Овие мали „кифлички“ ги...

КИФЛИЧКИ меки како памук, рецепт со кој не може да згрешите,...

Рецепт од каналот ди-го квасец. Многу корисен рецепт кој ќе ве спаси од голема мака – на овој начин во секој миг ќе имате...

Мали, ровки и мирисни…Ја ставаш во уста, а таа се истопува…Ова...

Најмеките, најбрзите и наједноставните! Ви откриваме два рецепти за приготвување на овие ровки кифлички. Не ви се потребни многу состојки, премногу се евтини. РЕЦЕПТ 1...

Брзи кифлички со сирење, без квасец и без чекање, се прават...

Фото и рецепт: Лиле - Кифличките се прават со тесто од свежо сирење, со прашок за печиво наместо квасец, па се прават веднаш, без дигање...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"