Дома Тагови брза торта со јагоди

Таг: брза торта со јагоди

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ОД 4 СОСТОЈКИ – БЕЗ ЈАЈЦА И БРАШНО: Како...

Според рецептот на Александар, подгответе ја оваа многу вкусна и освежителна торта со јагоди. Како што пренесува тој, ќе ви бидат потребни само 4...

Никој не ми веруваше дека ја направив за 10 минути, па...

Оваа торта мора да ја направите додека има свежи јагоди. Во секој случај, може да се прави и со замрзнати јагоди, но свежите се...

Јапонскиот колач уште ми е во памет: Кремаст вкус кој се...

Кога првпат го пробав овој колач, целосно се занеcoв во неговиот вкус што не забележав дека сум земала 4 парчиња. Сунѓерестиот и кремаст вкус...

Сладолед торта без печење со јагоди и кекси, готова за 15...

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

Торта со јагоди и пишкоти – се приготвува брзо и лесно,...

Тортата со јагоди и пишкоти мора да ја направите додека има свежи јагоди или малини. Се приготвува многу брзо и лесно, а прекрасно изгледа....

Петминутен колач со јагоди од 4 состојки – Ќе ве купи...

Брзо се приготвува, превкусен е а исто така и декоративен. Пробајте го овој петминутен колач со јагоди. Потребни состојки: 450 г јагоди 160 г шеќер 150 г брашно 3...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"