Дома Тагови брза торта со јагоди

Таг: брза торта со јагоди

Јапонскиот колач уште ми е во памет: Кремаст вкус кој се...

Кога првпат го пробав овој колач, целосно се занеcoв во неговиот вкус што не забележав дека сум земала 4 парчиња. Сунѓерестиот и кремаст вкус...

Сладолед торта без печење со јагоди и кекси, готова за 15...

Торта со јагоди која се топи во иста како сладолед. Ова е еден вид чизкејк со јагоди, но има толку добар вкус, што откако...

Торта со јагоди и пишкоти – се приготвува брзо и лесно,...

Тортата со јагоди и пишкоти мора да ја направите додека има свежи јагоди или малини. Се приготвува многу брзо и лесно, а прекрасно изгледа....

Петминутен колач со јагоди од 4 состојки – Ќе ве купи...

Брзо се приготвува, превкусен е а исто така и декоративен. Пробајте го овој петминутен колач со јагоди. Потребни состојки: 450 г јагоди 160 г шеќер 150 г брашно 3...