Дома Тагови брза посна торта

Таг: брза посна торта

Посна торта со суви сливи, банани, ореви, урми и рогач, многу...

Фото и рецепт: Mi Zlica – Посна, веганска торта со суви сливи. Ако сакате нешто вкусно, благо и ептен здраво, тогаш овој рецепт е вистинскиот...

Брза посна торта, вкусна, кремаста, излегува доста, брзо се приготвува без...

Тортата се прави со посни бисквити, ореви и желе бонбони, а според вкусот не се разликува од тортите кои не се посни. Оваа торта е...

Кремаст посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење...

Колачот е многу е вкусен, можете во било кое време да го приготвите, постапката е брза и лесна. Потребни состојки: 2 посен шлаг, 250 мл сок од...

Брза бисквитна торта: наместо желе бонбони може и крем банани –...

Многу вкусна торта што се топи во уста! Потребни состојки: 600 г мелени бисквити 250 г путер / маргарин 300 г желе бонбони 200 мл сок или млеко +-,...

Многу брз посен колач за 10 минути, целиот е кремаст, ниту...

Се’ заедно се меша, се става во калап, па се остава во замрзнувач два часа, потоа се нанесува глазура. Многу лесно и едноставно, а...