Дома Тагови брза посна торта

Таг: брза посна торта

НЕМА ПОДОБРА КОМБИНАЦИЈА ОД ОВА: Вкусна, кремаста и посна торта со...

Оваа торта е погодна за некоја поголема свечена пригода или слава, а доколку ви е потребна помала торта, тогаш намалете ги соодветно количините на...

ПОСНА ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Изгледа многу свечено и особено...

Торта без млеко и јајца, највкусната посна верзија. Многу ми се допаѓа тоа што секое парче убаво изгледа, а сепак е сочно и кремасто....

ПОСНА ТОРТА СО СУСАМ И ГОТОВИ КОРИ: На славата сите ме...

Cупер економична и вкусна торта која одлично се сече на коцки или квадари по желба, излегува во голема количина и совршена е за слави,...

Посна чоколадна торта без јајца, млеко и путер – едноставно совршена,...

БРЗО И ЛЕСНО: посна чоколадна торта без јајца, млеко и путер – едноставно совршена. Рецепт на Направи сама – Идеја за креативци. Ова е...

ПОСНА ТОРТА СО 1 ЛИТАР СОК ОД ПОРТОКАЛИ: полна е со...

Оваа посна слоевита торта е најубавото нешто што ќе го јадете додека постите. Без јајца и млеко, тортава е навистина превкусна. Излегува многу голема...

Брз посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење:...

Колачот е многу е вкусен, можете во кое било време да го приготвите, постапката е брза и лесна. Се приготвува од посни намирници, па...

ПОСНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Не сум јадела ништо повкусно во последно време

I РЕЦЕПТ: Посна грилијаш торта, толку многу е вкусна, што сите ми побараа рецепт Потребни состојки за 2 кори: 1 чаша (200 мл) газиран сок...

ПОСНА КРЕМ ТОРТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Брза и едноставна, може...

Тортата е многу вкусна и верувам дека ќе ја правите постојано, како во посни, така и во мрсни денови. Откако ќе ја приготвите основата,...

ПОСНА РЕФОРМ ТОРТА: Богат вкус на ореви и чоколадо

Постојат безброј рецепти за реформ торта, а заедничкото за сите нив е богатиот вкус на ореви и чоколадо. Овојпат за читателите на НМД ги...

НАЈСОЧНАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОРЕВИ: Не може славата да помине без...

Ова е највкусната, најсочната посна торта со ореви и локум. Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од Емилина кујна. Ова некогаш бил нарекуван...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"