Дома Тагови брза пита со компир

Таг: брза пита со компир

ВКУСНА ПИТА КОЈА ЧЕСТО ЌЕ ЈА ПРАВИТЕ: Едноставна, евтина и превкусна

За сите љубители на питите ова е еден одличен рецепт кој треба да си го запишете. Се приготвува многу лесно и едноставно, со готови...

Запишете си го рецептот за пита од 1 кг компир: Ручек...

Не знам за вас, но кај мене дома од оваа пита секогаш останува, толку многу ни е вкусна и се прејадуваме од две парчиња....

Брза, вкусна и крцкава пита како што ја правеше баба, спас...

Многу лесно се подготвува, месото се пропржува, и после се редат корите, се премачкува и се става на печење. Оваа пита ја правам со години,...

Брза излеана пита со рендан компир – сите ќе ви бараат...

Оваа пита е многу популарна во некои краишта и често се наоѓа на трпезите. Има повеќе варијанти за нејзино приготвување, а ние ќе ви...

„Само прелијте го ова преку компирот и ќе добиете вкусна вечера...

Оваа пита е мека како душа, а се прави многу брзо и доста едноставно. Се користат евтини состојки и секој може да си дозволи...

ЕВТИН, А МНОГУ ВКУСЕН РУЧЕК БЕЗ МЕСО: Ако имате 3 компири...

Ако се двоумевте што да зготвите за денешниот ручек, еве една одлична идеја за вас! Со само неколку едноставни намирници може да приготвите многу...