Дома Тагови брз шербетен колач

Таг: брз шербетен колач

ШЕЌЕР ПАРЕ ШТО СЕ ТОПИ ВО УСТА: колачи со гриз, полнети...

Шеќер паре кое се прави многу едноставно и брзо. Се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка...

Агдали колач со ореви, се мери со лажица, се мати за...

Рецепт и видео презентација на Алмира од Готви и Печи – Агдали колач со ореви. Аааааа ова задолжително да го пробате! Колачот е толку сочен...

Шербетен колач со мак готов за неколку минути со мера на...

Се користи шолја од 250 мл Потребни состојки за шербет/сируп: 1 шолја шеќер 1 шолја вода малку лимонов сок за тесто: 4 јајца 1 шолја шеќер или 200 г 1 шолја гриз...