Дома Тагови брз мраморен колач

Таг: брз мраморен колач

Mраморен колач, прелиен со млеко: Повкусен е од кох, сочен, мек,...

Oва е еден многу убав, декоративен и сочен колач, кој многу ми се допадна на прв поглед, а кога го пробав, се уверив дека...

Ова не е колач, туку е злато: Вкусен десерт кој се...

Со вас сакам да споделем еден рецепт од тетратката на баба ми. Едноставен колач кој се прави со состојки кои најчесто ги имаме во...

НЕ ВИ ТРЕБА МНОГУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО НАПРАВИТЕ ОВОЈ КОЛАЧ:...

Вчера го направив овој колач, толку беше мирисен и вкусен што веднаш се изеде. Дечињата го обожаваат со шолја млеко, а јас си направив...

ПОСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ: Брз и многу вкусен, без миксер, состојките се...

За да го направите овој колач ќе ви бидат потребни состојки кои веќе ги имате во кујната. Не ви е потребен миксер за матење,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"