Дома Тагови брз колач

Таг: брз колач

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш често го правам:...

Овој рецепт го добив од кумата и оттогаш многу често го приготвувам, бидејќи е едноставен, феноменален брз колач со вишни без печење. Потребни состојки: 2 тегли/конзерви...

Многу вкусен колач кој се топи во уста – готов за...

Достојна замена – царица на домашните колачи... ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 800 мл вода 5 лажици шеќер 200 г чоколадо за готвење 1 маргарин/путер (250 г) 1 кг бисквити (спорт кекси) ЗА ГЛАЗУРА: 500...

Чоколадни коцки без јајца: кога ќе сфатите дека ви идат гости...

Потребни состојки: 200 г брашно 2 лажички сода бикарбона 4 лажици какао 4 лажици мелени ореви или лешници 250 мл течен јогурт 100 мл масло 8 лажици шеќер 4 полни лажици џем За...

Баунти бајадера – без печење, се приготвува многу, многу брзо

Баунти бајадерата без печење е готова за многу кратко време и со малку ладење е готова за послужување. Може да се сече и во...

БРЗ СОЧЕН КОЛАЧ: ретко правам вакви „измати и испечи, за 30...

Ретко ги правам ваквите „измати и испечи“ колачи и кога правам тоа мора да биде некој сочен колач, мора да има некој прелив –...

Татко ми го правеше овој колач за 15 минути, без печење!...

Потребни состојки: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 4 белки 8 лажици гриз За пудинг: 1 литар млеко 2 пудинг од ванила 8 лажици шеќер 4 жолчки 2 шлаг пена Малини Бисквити Постапка: Наредете ги бисквитите на дното...

15 минутен колач со јагоди и плазма бисквити – брзо, вкусно,...

Потребни состојки: 300 г петит бисквити 3 пудинг од ванила 10 лажици шеќер 1 литар млеко 200 г путер 4 лажици кисела павлака 500 г свежи јагоди 200 мл слатка павлака за...

Овој колач е седмо небо за љубителите на БАУНТИ – готов...

Со полн кремаст вкус на кокос! Потребни состојки: 300 г мелени бисквити, 200 г темно, квалитетно чоколадо, мелено или ситно рендано, 100 мл млеко За фил: 500 мл млеко, 80 г...

Брзи плазма коцки готови за 20 минути

Потребни состојки: 300 г плазма бисквити 50 мл млеко За Фил: 3 пудинг од ванила 750 мл млеко 6 лажици шеќер 250 г путер 200 г шеќер во прав 2 кесички шлаг 200 г...

МАК КОЛАЧ – мерки на чаша, се микса за 5 минути...

Прекрасен, брз и многу вкусен колач! Потребни состојки: Мерка е чаша од 250 мл 1 чаша масло 2 чаши шеќер (може да намалите и на 1 шолја, зависи...