Дома Тагови брз колач

Таг: брз колач

Сочен колач со гриз и џем кој ќе ве натера да...

Рецепт на Бојана Цветковиќ од Бокина Кујна. Сочен колач со гриз и домашен џем кој ќе ве остави воодушевени од вкусот. Се подготвува за 25...

Брза торта со пишкоти: Не се пече, сè е готово за...

Рецепт и видео презентација на Јелена Петровиќ од „Кај баба на гости“ - Брза торта за 15 минути со пишкоти, без печење, мека и...

3 јајца, 3 јаболка и 5 минути работа за колач со...

Рецепт и видео презентација на Драгана Михајловиќ од "Направи сама - Идеи за креативци" - Брз колач со јаболка, за 5 минути е готов....

2 јаболка и 10 минути за овие брзи колачиња кои целиот...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти - Брзи колачиња со јаболка и мелени бисквити, неодоливо вкусни. Постапката за приготвување е...

Сè по три лажици – брз сочен колач, сè се меша...

Рецепт и видео презентација на Кујна Саби. Колачот е многу лесен, евтин и едноставен, иде сè по три лажици, а крајниот резултат е нешто...

Лава колач – Неодоливо чоколадно совршенство

Рецепт и видео презентација на Даниела од "Лесно е да се готви" - ЛАВА КОЛАЧ. Ова е неодолив чоколаден вулкан за кој велат дека...

Ако имате дома 2-3 банани, направете го овој колач за многу...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни рецепти - Колач со банани, кекси и чоколадо, сите ќе ви побараат уште по едно...

Посни медени срца готови за половина час, вкусот е неверојатен…

Рецепт на Марина Станојевиќ од "Мариниот вкус". Овој познат рецепт за подготовка на медени срце е знаен уште пред многу години. Медените срца ги подготвувам...

Кремаст колач без јајца и брашно, 10 минутна подготовка, се топи...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Кремаст колач без јајца и брашно - 10 минутна подготовка. брз и лесен...

Сè што сакате на едно место: Брз КРЕМ КОЛАЧ со кекси,...

Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од "Емилина Кујна" - Брз крем колач во три слоја. Можеби на прв поглед ќе ви делува...