Дома Тагови болки во нозе

Таг: болки во нозе

Ова најмногу и помогна на мајка ми – природен лек за...

„Мајка ми не можеше да се движи од болки во нозете поради варикозните вени и чувство на тежина во нозете. Одамна е познато дека...

Најдобриот лек за болки во зглобови, мускули и тешки нозе, делува...

Бoлка во мускулите од нозете, рацете, грбот, како и бoлка во зглобовите е нешто што секој од нас го иcкycил во животот. Без разлика...

ЛЕК ЗА ВЕНИ: Ја подобрува циркулацијата, ги намалува болките и отоците...

Потребни состојки: 50 цветчиња невен, 100 г рузмарин, 100 г кантарион, 100 г мајчина душичка, 100 г семе од коприва, 1 литар појака ракија....

ОБЛОГА ЗА КОЛЕНО, ЛЕК ЗА НОЗЕ И ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

Кога јадете банана, изедете го плодот кој е вкусен и многу здрав, но сочувајте ја кората, која исто така, може да се искористи како...

Облоги кои носат големо олеснување: Проширени и болни вени потполно исчезнуваат...

Запишете си ги овие рецепти, на многумина им помогнале. Проширени вени може да се јават од повеќе причини, а постојат два типа. Тие може да...

Болката во грбот и зглобовите е поради блокада на крвта: Познат...

Признат експерт вели дека најчести пациенти му се луѓе кои работат во канцеларии, односно оние со седентарен начин на живеење. Доктор Сергеј Бубновски е руски...

Ги потопила стапалата во јаболкова киселина – 30 минути, а она...

Стапалата честопати се многу чувствителни и затоа треба да се грижиме за нив, особено дијабетичарите. Оваа група на луѓе со дијабетес се чувствителни на...

Лек за болки во грбот, вратот, плешките, колковите- почнете уште денес!

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрилни дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...

Магичен сок кој ги искоренува болките: ги подмладува зглобовите и кичмата!

Многумина во светот патат од болки во грбот, колената, нозете и зглобовите, особено кај постарите луѓе. Болката најчесто ја чувствуваат луѓе кои денот го минуваат...

Прво ќе почувствувате ладно, подоцна топлина, а следниот ден ќе се...

Потребни состојки: 1,5 литар домашна комова ракија 10 таблети аспирин од 500 мг 1 кутија ментол кристали Постапка: Во пластично шише од 1,5 литар со ракија ставете издробени аспирини...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"