Дома Тагови болка

Таг: болка

Домашен лек против артритис, болки во грбот и нозете – делува...

Ревматоидниот артрит (РА) е хронична системска автоимуна болест која засегнува милиони луѓе. Значителна б олка, вкочанетост и наpyшувања во зглобовите се основните карактеристики на...

15 минутна вежба за болка помеѓу плешките и исправање на грбот,...

Лопатка (плешка) е парна триаголна рамна коска во областа на рамениот зглоб, видлива од задниот дел, особено во одредена положба на раката. Оваа коска...

Ефикасен лек за болки во увото, стар 200 години, го користеле...

На наше огромно задовоство, овој лек ни го испрати нашиот редовен читател, Господинот Миленковски, со што ја зголеми колекцијата од народни лекарства. Еден орев внимателно...

За половина ден болката исчезнува: најдобриот природен лек како облога

Болката исчезнува за 12 часа? Сите го имаме дома, но никој не знае дека тоа е најдобриот лек за болки во кичмата. Болките во грбот...

Се колнат дека делува: ова млеко лекува болки во грбот

Еден од популарните рецепти за олеснување на тегобите е млеко со лук. Звучи невообичаено, но луѓето се колнат дека помага. Статистиката вели дека неиздржливата болка...

Ве мачи главоболка? Џвакајте свежи листови од оваа магична билка

Главоболките се најчестите тегоби од кои страда современиот човек. Потеклото и видот на болката може да биде различен. Но пред да посегнете по аналгетиците,...

Овие симптоми укажуваат на рак на слезина – еве на кој...

Ракот на слезина е ретка болест и главно се јавува поради метастазирање на карцином од други органи, а еве кои симптоми укажуваат на оваа...

Акупресура: Порта на рајот – за моментно бришење на главоболката

Симптомите на стресот се многубројни и непријатни. Главоболка, дигестивни пречки, несоница и нервоза се само некои од нив кои можете да ги решите за...

Доколку имате болки во вратот, можеби патите од Цервикален синдром –...

Цервикален синдром или синдром на вратен ’рбет опфаќа различни состојби, односно видови болка во областа на вратот. Сличен е на цервикобрахијалниот синдром, но сепак е...

Ве боли грбот – Е ова никако не смеете да го...

Во случај на упорни болки во грбот треба да го известите вашиот лекар кој ќе ве препрати на специјалист! Кога патите од болки во грбот,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"