Дома Тагови без јајца

Таг: без јајца

Кремаст чоколаден колач без јајца…брзо е готов, а одличен

Рецепт и видео презентација на CooKing - Чоколаден колач без јајца, се топи во уста.  Се приготвува многу брзо и лесно, а ќе ве...

Домашен посен мајонез – рецепт без јајца

Потребни состојки: 1/2 шолја растотелно млеко (бадемово, соино) 1 шолја растително масло лимонов сок или оцет Сенф сол, црн пипер, засладувач Постапка: Сите наведени состојки измиксајте ги во блендер додека да...

Чоколадна фантазија (без јајца) се приготвува многу брзо и лесно

Многу едноставен, брз и лесен колач, притоа и евтин, а многу вкусен. За љубителите на чоколадото, ова е вистинскиот рецепт. Потребни состојки: За мерење се користи...

ПОСЕН КОЛАЧ СО КИСЕЛА ВОДА

Потребни состојки: 450 г брашно 1 лажичка сода бикарбона 200 г шеќер 1 замрзнат портокал 350 мл кисела вода 70 мл масло За фил: 200 г шеќер 100 мл вода 1 ванилин шеќер 80 г...

Колач без јајца (ЦРНЕЦ БЕЗ ЈАЈЦА)

Фото и рецепт: Гордана Пецаковска Потребни состојки: 500 г јогурт 2 шолји брашно 2 шолји шеќер ½ шолја масло 2 лажици какао 1 мало лажиче сода бикарбона За фил: 150 г чоколадо за...