Дома Тагови бели алишта

Таг: бели алишта

Секогаш ставам една лажичка црн пипер во машината за перење, а...

Речиси секогаш она што е генијално, всушност е многу едноставно. Состојките кои ги „сакаат“ алиштата се многу евтини и достапни, па може секој да...

5 таблети ги обелyваат алиштата повеќе од омекнувач: евтин и ефикасен...

По носењето на белата облека за неколку месеци таа ја губи првобитната белина и добива некоја сивкаста, валкано-бела боја. Поради потта и разните прашоци...

БЕЛО КАКО НА РЕКЛАМА: Со овој домашен раствор белите алишта ќе...

Многумина се соочиле со истиот проблем, после првото, второто или третото перење купените бели алишта повеќе не се бели, туку ја промениле во бојата...

СОВРШЕНО БЕЛИ И ЧИСТИ ЗАВЕСИ: Додајте две состојки во машината за...

„Овој метод го прочитав некаде на интернет и сакав да го испробам и да проверам дали навистина функционира. Не ме чини скапо, а и...

Трик злато вреден: Наместо омекнувач користете го ова, вади дамки и...

Оставете ги алиштата потопени преку ноќ во овој магичен раствор – ќе бидат блескаво бели. По носењето на белата облека за неколку месеци таа...

Бело, побело, најбело: со овој трик ќе им ја вратите белината...

Без разлика на колку начини сте се обиделе да го отстраните сивилото, облеката останува иста, што ја нервира секоја жена. За цела среќа, постои одлично...

Закиснете ги белите чорапи во ОВОЈ раствор – ќе бидат бели...

Идеал за секоја домаќинка е чиста, бела како снег облека, која мириса на свежина. Кон ова тежнее секоја домаќинка. Меѓутоа, често се случува да погледнеме...