Ако сакате чорапи без дамки, БЕЛИ КАКО СНЕГ, потопете ги овој раствор!Резултатот е неверојатен.

Целосно ги отстранува сите тврдоглави дамки дури и оние од масло, маснотии или кал. Ако имате некој совет оставете коментар да помогнете на сите, а дотогаш испробајте го мојот совет. Спас за сите нас!

Ако сакате чорапи без дамки, целосно бело како снег, натопете ги во овој раствор:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

500 мл млака вода
2 супени лажици течен детергент за садови
1 супена лажица сода бикарбона
1 супена лажица сол
2 супени лажици бел оцет 9%

ПОСТАПКА:

Сипете 500 мл млака вода, додајте 2 лажици детергент за садови, 1 лажица сода бикарбона, 1 лажица кујнска сол, 2 лажици 9% алкохолен оцет, па промешајте.

Растворот е подготвен, одлична алатка за отстранување на дамки. ДСекогаш можете да го направите ова средство за отстранува маснотии, нечистотија, дамки од масло…

Потопете ги чорапите во растворот и оставете ги да киснат 3 часа. По изминатото време само малку протријте ги ако има потреба и погледнете чудо.

Чорапите станале бели како снег! Деталите од целата постапка можете да ги погледнете ОВДЕ.

Следно прочитајте како нашите баби переле и сите алишта им биле побели од снег, а особено чаршавите, кошулите, чорапите и долната облека… Еве што користеле тие, прочитајте ОВДЕ.

Закиснете ги белите чорапи во ОВОЈ раствор – ќе бидат бели како снег!