Дома Тагови аронија

Таг: аронија

Рецепт за МАТИЧЕН СОК ОД АРОНИЈА: Најдобриот напиток кој може чудо...

Сокот од аронија поволно делува на црниот дроб, жолчката, тироидната жлезда, панкреасот итн. Во продолжение прочитајте како најдобро да ја исползувате оваа бобинка и...

Сок од аронија: детална постапка, најубавиот и најлековитиот сок кој спречува...

Аронијата расте во форма на грмушка што може да достигне висина од 1,5 до 2,5 м. Ако одлучите да ја одгледувате, треба да знаете...

АРОНИЈА ВО ТЕГЛА СО МЕД: Одличен природен лек за анемија и...

Аронијата ја нарекуваат и намирница на иднината, бидејќи поседува исклучително лековити својства кои го унапредуваат човековото здравје. Оваа ситна бобинка која потсетува на боровинката,...

ЧАЈ ОД АРОНИЈА: За враќање на cилата после прележана болест

Аронија посадивме пред четири години и веќе три лета имаме плодови, секоја година сè повеќе и повеќе. Од плодовите правам сок и џем, свежите...

ЧАЈ ОД ЛИСТ ОД АРОНИЈА: Уморот како со рака однесен, дава...

Аронија посадивме пред четири години и веќе три лета имаме плодови, секоја година сè повеќе и повеќе. Од плодовите правам сок и џем, свежите...

Сок од аронија – лековити својства, како да го направите и...

Аронијата дури неодамна ја стекна својата популарност, а нејзините неверојатни лековити својства се изучуваат во лабораториите ширум светот. Аронијата расте во форма на грмушка што...

Ова е најздравата намирница во светот: Аронијата може да ги победи...

Ја нарекуваат и намирница на иднината, бидејќи поседува исклучително лековита моќ за човековиот организам. Аронијата ефикасно го прочистува човековиот организам од штетни материи и тешки...

Домашен ликер од аронија со ракија – совршено здрав напиток за...

Аронијата  е многу значајна за превенција од срцеви заболувања и канцер, важна е за подобрување на циркулацијата, како и за здрави крвни садови. Се...

Рецепт за најздравиот сок: СОК ОД АРОНИЈА

Бобинките од аронија е најдобро да се замрзнат и по потреба да се вадат и блендираат, но доколку имате поголема количина од ова овошје,...

Мирза: аронијата и медот ме вратија во живот! Не и се...

Мирза Врањ е новинар и сопственик на популарниот портал Сензација.ба, а од неодамна и политичарка. Но, тоа не е сè, бидејќи таа стана хероина...