Дома Тагови алкохолна киселина

Таг: алкохолна киселина

Трик злато вреден: Наместо омекнувач користете го ова, вади дамки и...

За да имате кристално чисти алишта со свеж мирис, не мора да користите скапи детергенти и омекнувачи кои се полни со хемикалии и предизвикуваат...

За сите практични домаќинки: го раствора бигорот и нечистотијата од машината...

Дали некогаш ви се случува да ги извадите испраните алишта од машина, а да не ви мирисаат на чисто и убаво_ Една од причините за...

Обарени модри домати: квалитетна зимница без конзерванси и хемија

Фото и рецепт: Елизабета Андов Потребни состојки: 3 кг модри домати Сол За солило: 1 литар бел оцет 2 литри вода 80 г сол 80 г шеќер ½ кесиче бибер во зрна За поросување: 2...

Совршено средство од евтини состојки кое ќе ја светне рерната и...

На сите ни е познато дека сода бикарбоната има широка употреба, а исто така и оцетот. Но, кога се соединат заедно, добиваме вистинска хемиска...

Кисела пеглана пиперка полнета со морков

Потребни состојки: 50 пиперки со средна величина (5 кг нечистени или 4 кг чистени) 500 мл алкохолна киселина 200 г шеќер 120 г сол 1 конзерванс 1 главица лук 3 средни...

Безболно отстранете ги брадавиците од рацете со помош на ова средство

Обичните брадавици претставуваат заразни промени на непокриените делови од телото а најчест причинител е вирусут од групата од папиломавирусите. Инфекција се јавува преку директен контакт,...

Освежете ги седиштата со ова едноставно средство. Ќе светнат!

Со помош на ова средство можете да ги отстраните дамките од мебел-штоф, автомобилски седишта, а исто така, можете да ги освежите и вашите теписи. Потребни...