Дома Тагови акупресура

Таг: акупресура

Притиснете ја оваа точка пред спиење и ќе заспиете како бебе

Ако имате проблем со заспивањето и ве истоштува несоницата, тогаш овој „трик“ кој го покажа популарниот акупунктурист, може да ви помогне. Сигурно сте слушнале...

Јапонски метод за лекување на целото тело за 5 минути: После...

Јапонскиот метод на лекување се заснова на уверението дека секој прст на раката е “поврзан” со функцијата на два внатрешни органи. За да се...

Спуштете го крвниот притисок без лекови: За 5 минути ќе ви...

Понекогаш потребно е да се искомбинираат западната со медицината на Истокот за да има ефиксност лекувањето. Некогаш е помоќна западната, а некогаш источната медицина....

Доктор во пензија тврди: Ако ги притиснете овие точки на телото,...

Иако не е медицински признат третман во поголемиот дел од светот, сепак акупресурата се практикува веќе со илјадници години. Многумина со помош на овој метод...

Јапонска масажа на колено за подобро здравје, имунитет, долговечност, а помага...

Една јапонска легенда вели дека некогаш одамна живеел некој среќен човек кој од својот татко добил непроценливо знаење- му била откриена точката за долговечност...

Акупресура: Порта на рајот – за моментно бришење на главоболката

Симптомите на стресот се многубројни и непријатни. Главоболка, дигестивни пречки, несоница и нервоза се само некои од нив кои можете да ги решите за...