Дома Тагови ајдучка трева

Таг: ајдучка трева

Ајдучка трева: за болки во желудник, висок притисок, чистење на крвта...

Силниот чај од ајдучка трева го регулира и го прочистува крвотокот, па добро е да се пие при внатрешни крварења, крвава столица, крварење од...

За целосно излекување на псоријазата и други кожни болести: рецепт за...

Во литарско шише со широко грло се полни со цвет од кантарион. Се додава и ситно исечкан цвет од невен и една рака ајдучка...

Вино од ајдучка трева: Народен лек за простата и мокрачни канали

Простатата според својот облик потсетува на костен. Се состои од мазни мусклулни влакна и жлездесто епително ткиво, обвиткано со густа фиброзна капсула. Жлезденото ткиво произведува...