Дома Тагови ајдучка трева

Таг: ајдучка трева

Осум одлични рецепти со ајдучка трева за плодност, јајници, астма, гастритис,...

Ајдучката трева е самоника билка која е распространета од низините до планинските предели и може да се најде на ливади, покрај патишта, запуштени места...

Секоја куќа треба да ја има: Оваа билка лекува хемороиди, болки...

Ајдучка трева: за болки во желудник, висок притисок, чистење на кр-вта од масти и токсини Ајдучката трева е кралица на билките, таа во старите книги...

Мевлем или масло за хемороиди од ајдучка трева

Ајдучка трева (лат. Achillea Millefolium) уште позната и како столисник, е една од најценетата и најлековитата билка на нашите простори. Колку што има ливчиња...

Рецепт за масло кое лекува чир на желудник, женски проблеми, изгореници...

-Кантарионово масло за надворешна и внатрешна употреба Потребни состојки: 2 литри маслиново масло 100 г свежа жалфија 100 г сува ајдучка трева или 200 г свежа Кантарион колку што...

Ајдучка трева: лековит сок со вкус на швепс, чај, вино, сируп,...

Ајдучка трева или Achillea millefolium е билка со посебен мирис која расте на речиси сите ливади и полјани. Тоа е билка со исклучително лековита...

ИВАНДЕНСКИ МЕВЛЕМ: Рецепт испратен од Бога како ангелска порака! Лекува кашлица...

Фото и рецепт: Даниела Двете билки кои се користат за овој мевлем се многу, многу лековити, а заедно кантарионот и ајдучката трева имаат уште поголем...

Имам уртикарија и алергија на сите можни хемикалии, креми, прашоци –...

Здраво НМД! Имам уртикарија, осип на кожата што повремено ми се појавува и алергија на се’ можно! На сите можни хемикалии и средства за...

Ајдучка трева (жолта и бела): лек за сите болести и рани

Ајдучката трева е кралица на билките, таа во старите книги за лековити растенија е запишана како „лек против сите болести”. Затоа таа се користи таму...

Ослободете се од непријатната болка во желудникот на целосно природен начин...

Се’ повеќе луѓе се жалат на болки во желудникот поради надразнета и оштетена слузокожа, најчесто поради неправилна исхрана, консумација на медикаменти и стресен начин...

Лек за тумор на матка и јајници од ајдучка трева и...

Мерка за еден ден: 250 мл чај. Потребни состојки: -цвет од невен -цвет и лист од ајдучка трева -шведска горчливка - напиток кој се купува од аптека постапка: Се мешаат...