ЛИСНАТА МАКЕДОНСКА ПИТА

Рецепт: Милица Михаиловиќ

Потребни состојки:

800 г брашно

1 лажица сол

450 мл вода

за премачкување на тестото: 250 г путер или маргарин

ФИЛ:

200-300 г сирење

2 јајца

1 мала лажичка сол

Постапката погледнете ја во видеото:

Претходна статијаДали знаете како се размножуваат сукулентите? Доколку сакате да имате повеќе од вашето омилено растение, проследете ги едноставните совети
Следна статијаНаправете лековито вино од капини за анемија, циркулација и регулирање на притисокот