Дома Тагови самоубиство

Таг: самоубиство

Ова се луѓето кои најчесто страдаат од празнична депресија. Ако сте...

Сезонско афективно пореметување кое на многумина им е познато под името „празнична депресија“, двапати почесто ги погодува жените.   Ова пореметување спаѓа во облици на...