Дома Тагови желудник

Таг: желудник

Набавете жалфија и направете лек за здрави непца, заби, грло, желудник...

Жалфијата е многу лековита билка која расте самоникната по карпи и високи места, но може и да се одгледува. По другите краишта од Балканот...

Лековито вино за болен желудник и чистење на крвта

Пригответе ја следната смеса: Потребни состојки 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% Постапка: Измешајте ги состојките во стаклена тегла или...

Напиток против гастритис: болката исчезнува додека да трепнете!

Воспалението на слузницата на желудникот се нарекува гастритис. Се јавува во четири форми: акутен, хроничен, грануломатозен и хипертрофичен гастритис. Симптоми: Клиничката слика е индивидуална. Можно е...

Напиток против киселини во желудник (ВИДЕО РЕЦЕПТ) – може да си...

Потребни состојки: 1 чаша вода 1 лажичка лимонтос 1 лажичка сода бикарбона Напитокот можете да го приготвите и да го складирате во шише, па да...

Древен селски напиток – заборавен, а лекува сè!

Низ историјата нашите баби ја користеле сурутката како лек и дефинитивно не грешеле. Сурутката е нус-производ кој се добива при производство на сирење. Индустриското производство на...

Ова се првите симптоми дека имате заболен црн дроб – НЕ...

Црниот дроб е најголемиот цврст орган во човековото тело, задолжен за повеќе различни функции. Некои од основните функции на црниот дроб се: чистење на крвта,...

Ракот на панкреас не е воопшто шега – еве како да...

Бидејќи е многу тешко да се дијагностицира во ран стадиум, оваа болест е една од најсмртоносните: само 1% од луѓето со дијагностициран рак на...

Хеликобактер пилори, чир на желудник и прочистување на црн дроб ќе...

ЛЕКУВАЊЕ СО БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ Изматете белка од едно јајце со една лажица шеќер во прав па додадете една лажица маслиново масло. Една лажица од оваа...

Комбинација која лекува импотенција, чир, анемија…

Медот и оревите ја ублажуваат импотенцијата, анемијата, главоболките, чир на желудник, а најдобро од се’ е тоа што овој еликсир не е тешко за...

Направете го овој тест – недоволната желудочна киселина е причина за...

“Ниската киселост во желудникот е водечки извор за рак на желудникот и други хронични заболувања. Ризикот од развој на овие болести го влошува неконтролираното и...