Дома Тагови желудник

Таг: желудник

Гастроентеролог: Ова се 3 работи кои треба да ги направите за...

Желудникот е елаcтичен, мускулест opган и кога во него внесуваме голема количина на храна или течност, тој се шири за да собере сè што...

БОЛКА ВО ЖЕЛУДНИК ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Овој природен лек е вистински cпаc

Веднаш после оброк се јавува б олка во желудникот проследена со подригнување и гасови, а испробаните разни прашоци и лекови за таа намена, не...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА ЖЕЛУДНИК ОД 3 СОСТОЈКИ: Спречува подуеност, подригнување и...

Симптомите од гастритис ќе се ублажат веќе после неколку денови од започнувањето на примената на овој народен рецепт. Ова е најдобар природен лек за...

БЕЗ ПОДЖДРИГНУВАЊЕ: Природен лек за желудник

Одредена храна може да биде тригер за ненадејна појава на ждpигавица и желудочни проблеми кои можат да бидат многу непријатни. Затоа, се препорачува да...

ЧИР НА ЖЕЛУДНИК: Седум природни начини за лекување

Слаб апетит, дигестивни пречки, неугодно чувство после јадење и чувство на б олка се само некои од симптомите кај многумина кои се соочиле со...

НАЈДОБРИОТ ЛЕК: За желудник и хеликобактерија, без болки, дуење, ждригавица и...

Гастритисот честопати е причинет од хеликобактеријата која во поголеми концентрации може да ја ош тети слузокожата на желудникот и да предизвика чир на желудникот,...

ПОМОЌНА ОД ЧУВАР КУЌА: Лекува чир во желудник, хемороиди и секакви...

Ако ве ука са комарец, само скинете ливче од оваа билка, излупете ја тенката опна од едната страна и ставете ја како облога на...

ЛЕКОВИТ НАПИТОК ОД СВЕЖА ЗЕЛКА: Како да го направите најдобриот сок...

Свежата зелка ги содржи најважните елементи за одржување на биолошката рамнотежа на организмот. Покрај тоа што спречува авитаминоза, таа ја третира и слузокожата на...

Од овој напиток бактеријата во желудник веднаш исчезнува: изборете се со...

За да се ослободите од оваа досадна и опасна бактерија, ќе биде потребно да ја направите оваа чудотворна мешавина која се состои од само...

Камилица и нане во нова формула за регулација на цревната флора...

Современиот човек континуирано се судира со секојдневни фактори кои го нарушуваат неговиот цревен бaланс. Нездравата исхрана, стресот и постојаното брзање, вирусните инфекции и земање антибиотици...