Дома Тагови желатин

Таг: желатин

Чоколадна торта со цимет – ќе уживате во секој залак

Потребни состојки: 4 јајца Цимет 225 г шеќер 100 г брашно 75 г густин 2 мали лажички прашок за печиво 1 супена лажица мелени лешници 5 мали лажички какао 7 мали лажички рендано...

Желатинот во комбинација со вода може многу да помогне при болките...

Доколку ве мачат болки во грбот, тешко станувате и ви се вкочануваат зглобовите по подолго седење во иста положба, чувствувате тегоби во нозете и...

Жени постари од 40 години, подмачкајте ги зглобовите како превенција од...

Овој рецепт навистина е чудо! Како да се ослободите од болките во грбот, вратот, зглобовите и нозете за 7 дена? За овој рецепт долго се...

Имате влакно на брадата? Еве што точно тоа значи!

Речиси на секоја жена и се случило некогаш во животот: Кога дента се погледнала во огледало се’ било во ред и на свое место,...

Консумирајте желатин по неколку лажички дневно за да ги обновите зглобовите...

Колагенот е најважниот протеин во нашиот организам кој помага во одржување на цврстината на кожата, косата и ноктите. Денес неговата важност е препозната во...