Дома Тагови желатин

Таг: желатин

ЈАС СНЕМУВА ЗА 1 МИНУТА: Овој колач со вишни и чоколадо...

Кога и да го направам овој колач веднаш целиот се изедува, буквално за една минута додека да го исечам, секое парче се разграбува, а...

ОД 3 СОСТОЈКИ НАПРАВЕТЕ ЦЕЛА КУТИЈА ЖЕЛЕ БОНБОНИ: Десерт кој истовремено...

Желатинот е производ кој се добива од коски, ‘рскавица и тетиви кој содржи колаген, најважната белковина во човековиот организам, значајна за состојбата на кожата,...

Оваа желатинска маска ја прави кожата мазна и блескава, а се...

За овој рецепт за маска за лице од желатин потребни се само две состојки: желатин во прав (без додадени вкусови) и млеко. Мазната, блескава...

„Збирај на младост, да имаш за старост“: една состојка ги чува...

„Еден ден староста ќе праша каде беше паметта“, затоа, многу е важно да се одржува здравјето и виталноста уште од младоста. Секој знае дека...

БЕЗ ПАВЛАКА, ЈАЈЦА И МЛЕКО: Посен десерт од изматени јаболка, одличен...

Овој вкусен и многу здрав рецепт се приготвува без павлака, јајца и млеко. Сигурно си помиcливте дека ваква нежна кремаста cтруктура како шлаг не...

ЧУДЕСЕН ПРАВ: Ги лекува ‘рскавицата, лигаментите, тетивите и коските

Колагенот е главната белковина во нашиот организам. Исклучително е важен за ‘рскавицата, лигаментите, тетивите, коските и забите. Поради намалување или престанок на производството на...

Желатинот делува како природен лепак во телото: најдобар лек за коски...

Колагенот е неверојатна состојка која го помага одржувањето на здравјето, почнувајќи од стомакот, па сè до коските и кожата. Тој е главната белковина во...

„Лепак“ кој го спојува телото: Еве како КОЛАГЕНОТ делува во телото

Колагенот е моќна состојка за здравје и убавина, почнувајчи од стомакот, до коските и кожата. Тој е главната белковина во нашиот организам. Исклучително е...

Смеса за подмладување на зглобовите, ја намалува болката, а се користи...

Истег натите лигаменти на коленото и скоч ниот зглоб се на прво место кога станува збор за по-вреди на лигаментите. Оваа по-вреда може да...

За 2 недели добив рамен стомак и намалив 10 кг со...

Говедскиот желатин е една од речиси секојдневните состојки и додатоци на јадењата што најмногу ги користеле нашите баби. Често може да се најде во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"