Дома Тагови жалфија во млеко

Таг: жалфија во млеко

РАКИЈАТА ОД ЖАЛФИЈА Е ПОСИЛНА ОД СЕКАКВА ХЕМИЈА: Овие 3 рецепти...

Жалфијата е исклучителна билка, добра е за инфекции на грлото и дишните патишта, но и за разни инфекции во устата. Одлична е за стомачни...

ЦИМЕТ И ЖАЛФИЈА: Заедно се најдобриот природен лек – запишете си...

Голем број луѓе не ја сакаат зимата и поскоро би ја преспале во хибернација исто како мечката, бидејќи со зимата доаѓа студеното време и...

Млекото од жалфија ќе ве ослободи од кашлицата по брза постапка,...

Кашлицата е спазматична контракција на мускулите, која го ослободува телото од акумулираната слуз во бронхиите. Големата ефикасност на жалфијата се должи на драгоцените есенцијални...

Домашен лек: Доволна е само една доза за да ве чува...

Во гробниците на фараоните оваа билка била главната состојка во смесата за балсамирање. Затоа, секој треба да си поседува во домашната аптека. Жалфијата е одлично...